Elektroprevodovky – priemyselné

PRIEMYSELNÉ ELEKTROPREVODOVKYelektroprevodovky priemyselné vybo gears

Priemyselná elektroprevodovka je uzavretý systém, ktorý prenáša mechanickú energiu do výstupného zariadenia. Elektroprevodovky môžu meniť svoju rýchlosť, krútiaci moment a iné atribúty na premenu energie na použiteľný formát. Elekroprevodovka sa používa v rôznych zariadeniach pre široké spektrum účelov. Tieto stroje môžu spomaliť rýchlosť otáčania, aby sa zvýšil krútiaci moment a rýchlosť. Nižšie sú vysvetlené niektoré z rôznych typov priemyselných elektro-prevodoviek a ako sa bežne používajú.

6 TYPOV PRIEMYSELNÝCH ELEKTROPREVODOVIEK A ICH NAJTYPICKEJŠIE POUŽITIE

1. TYP – špirálová elekroprevodovka

Špirálová priemyselná elektroprevodovka je nízkoenergetická a má kompaktnú veľkosť. Toto zariadenie sa používa v širokej škále priemyselných aplikácií, ale typicky v ťažkých prevádzkach.

Špirálová prevodovka je obľúbená a používa sa vo výrobe:

 • plastov,
 • cementu,
 • gumy,
 • a ďalších ťažkých priemyselných prostrediach.

Využíva sa tiež v:

 • drvičoch,
 • extrudéroch,
 • chladičoch,
 • dopravníkoch.

Špirálová elektro-prevodovka je jedinečná tým, že je upevnená v uhle, ktorý pri pohybe umožňuje, aby viac zubov pracovalo v rovnakom smere. To poskytuje konštantný kontakt na dané časové obdobie. Špirálové elektroprevodovky extrudéra sa používajú pri maximálnej torznej tuhosti a pri nízkohlukových aplikáciách. Extrúzne elektroprevodovky sa používajú v  priemysle na výrobu a spracovanie plastov a v strojoch, ktoré vyžadujú vysoký mechanický výkon.

2. TYP – koaxiálna špirálová inline elektroprevodovka

Koaxiálna skrutková priemyselná elektroprevodovka je ideálna pre náročné aplikácie. Koaxiálne špirálové čiary sú známe svojou kvalitou a účinnosťou. Sú vyrábané s vysokým stupňom špecifikácie, čo vám umožňuje maximalizovať zaťaženie a prevodové pomery.

3. TYP – šikmé špirálové prevodovky

Hlavným znakom tohto typu prevodovky je zakrivená súprava zubov umiestnená na kužeľovitom povrchu. Kužeľová šikmá prevodovka slúži na rotačné pohyby medzi neparalelnými hriadeľmi.

Tieto priemyselné prevodovky sa zvyčajne používajú:

 • v lomoch,
 • v ťažobnom priemysle,
 • na dopravných prostriedkoch.

4. TYP – šikmá kužeľová elektroprevodovka

Šikmá kužeľová elektro-prevodovka je pozoruhodná svojou pevnou a monolitickou konštrukciou, ktorá ju robí použiteľnou v ťažkých nákladoch a iných aplikáciách. Tieto priemyselné elektroprevodovky poskytujú mechanické výhody, keď sú namontované na správnom výstupe hriadeľa motora. Tieto priemyselné elektro-prevodovky  sú vysoko prispôsobiteľné na základe počtu zubov a ozubených kolies. Zvyčajne tak môžete nájsť tú ktorá, vyhovuje vašim potrebám.

5. TYP – redukčné prevodovky na redukciu závitov

Priemyselné elektroprevodovky s redukciou šneku sa používajú na pohon ťažkých prevádzok. Šnekové elektroprevodovky sa používajú vtedy, keď je potrebné zvýšiť rýchlosť medzi neprekríženými hriadeľmi s krížovou osou. Tento typ priemyselnej elektroprevodovky využíva šnekové koleso, ktoré má veľký priemer. Šnek alebo skrutka zaberá so zubami v obvodovej oblasti prevodovky. Otáčavý pohyb šneku spôsobuje, že sa koleso pohybuje podobne v dôsledku skrutkového pohybu.

Väčšina týchto priemyselných prevodoviek sa používa v ťažkom priemysle, ako napríklad výroba:

 • hnojív,
 • chemikálii,
 • spracovanie hornín.

6. TYP – planetová elektroprevodovka

Planétová elektroprevodovka je ideálna pre svoju odolnosť, presnosť a funkčnosť a je pozoruhodná svojimi presnými aplikáciami. Tento typ prevodovky predlžuje životnosť vášho zariadenia a optimalizuje výkon. Planétové prevodovky sa dodávajú buď v pevnom type dutého formátu alebo s rôznymi možnosťami montáže vrátane príruby, hriadeľa alebo nohy.

priemyselna elektroprevodovka priemyselné elektroprevodovky

Comments are closed.